bio-potraviny

Průvodce biopotravinami: Kdy je koupit (nebo nekoupit)

Lemují uličkami s potravinami, které vypadají hodně jako jiné ovoce a zelenina. Pokud jsou organické produkty lepší, jak je to lepší? Co je to biopotravina? To bývá nákladnější kvůli zemědělským postupům používaným k výrobě biopotravin. Takže, co přesně kupujete? V následujících diapozitivech vás provedeme ekologickými potravinami, které stojí za to. A dáme vám tipy, když mezi biopotravinami a konvenčními plodinami v obchodě není žádný nebo žádný rozdíl ve vašem zdraví.

Broskve


Broskve mají měkkou pokožku, kterou jíte. To znamená, že můžete jíst pesticidy, které zůstaly na kůži. Organické i konvenční plodiny se pěstují s pesticidy, ale organické pesticidy pocházejí z přírody. Studie zjistily, že organické produkty mají kdekoli od 1/2 do 1/3 zbytku pesticidů, který se nachází u konvenčních produktů. A studie ukazují, že lidé, kteří je konzumují, jedí menší množství pesticidů. Úroveň pesticidů ve všech druzích ovoce však obvykle splňuje federální normy. Zda nižší pesticidy v organických látkách ovlivňují vaše zdraví, nebylo prokázáno.

Jablka


Hledáte snadný způsob, jak získat více vlákniny? Sáhněte po jablku. Dokonce i slupka je pro vás dobrá. Ale také tam končí pesticidy. Pokud se tedy chcete vyhnout pesticidům, cestou jsou organická jablka. Pokud nechcete utrácet navíc, udělejte si čas na to, abyste je před jídlem řádně umyli pod vodou z vodovodu. Konvenční jablka prokázala v různých studiích, že mají stejné živiny jako ekologicky pěstované odrůdy. Studie nahrazující běžný jablečný džus organickým také nezjistily žádné významné nutriční rozdíly.

bio-jablka

Sladké papriky


Tato barevná letní / podzimní zelenina má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vitamínu C. Ale papriky mají také tendenci mít více reziduí pesticidů než některé jiné vegetariáni. Pokud je to důvod k obavám, vyberte si organické, zvláště pokud je konzumujete pravidelně. Pokud jde o výživu, tříletá studie nezjistila žádný rozdíl mezi organickými a konvenčními paprikami.

Celer


Asi 96% běžně pěstovaného celeru nese zbytky insekticidu. FDA v roce 2017 zjistila, že více než 38% dováženého celeru, který byl odebrán do vzorku, porušovalo vládní normy pro rezidua pesticidů. To je jeden z nejvyšších výskytů porušení u všech druhů zeleniny. Dovážené produkty pravděpodobně překročí standardy FDA pro pesticidy. Organický celer může být tou nejrozumnější volbou.

Nektarinky


Tento blízký bratranec broskve je nejlepší v létě mezi červnem a srpnem. Toto ovoce s vysokým obsahem draslíku lze oloupat, ale často se konzumuje kůže a všechno. Pokud nektarinu neplánujete oloupat, nezapomeňte ji umýt, abyste odstranili veškeré bakterie nebo pesticidy. Ačkoli v roce 2017 žádné nektarinky odebrané ze vzorku nepřekročily normy pesticidů FDA, skupina aktivistů pro životní prostředí je označila za ovoce, které se nejlépe kupuje jako organické.

Jahody


V laboratoři bylo prokázáno, že extrakty z organických jahod obsahují více antioxidantů bojujících proti rakovině. A mohou být také nižší v pesticidech. FDA zjistila, že jeden z 38 vzorků jahod byl v roce 2017 poskvrněn nadměrným množstvím pesticidů.

Hrušky


Hrušky se svými tenkými papírovými slupkami se často jedí s kůží. Na pokožce může zůstat pesticid, i když asi 40% vzorků hrušek a hrušek obsahovalo podle hodnocení FDA vůbec žádné pesticidy. V jedné studii bylo prokázáno, že organické hrušky mají více antioxidantů, včetně vitamínu C, než běžné hrušky. Měli také více polyfenolů. Některé polyfenoly mohou hrát roli při snižování zánětu a krevního tlaku.

Hrozny

hrozny


Pokud se chcete vyhnout pesticidům v hroznech, držte se domácích dodavatelů. Dovážené hrozny pravděpodobně obsahují rezidua pesticidů a tyto zbytky pravděpodobněji překračují normy FDA. Organické hrozny mohou mít ve výživě nohy nahoru. Studie hroznových šťáv zjistila, že organické typy obvykle obsahují více vitaminu C a resveratrolu. Resveratrol byl zkoumán pro svou schopnost napodobovat kalorické omezení, u kterého bylo prokázáno, že prodlužuje životnost některých zvířat.

Špenát a salát


Salát a špenát jsou oba vystaveny živlům. A když se chovají, znamená to, že jsou také vystaveni pesticidům. Dovážené odrůdy vykazují více pesticidů a pravděpodobně porušují bezpečnostní normy FDA. Ale domácí typy někdy také porušují standardy FDA. Vzhledem k tomu, že biozelenina má celkově nižší zbytky pesticidů, může být nejlepší listový salát a špenát.

Brokolice


Brokolice chutná skvěle blanšírovaná, vařená nebo připravená do polévky. A je to významný zdroj vitaminu C, ať už byl vypěstován na ekologické farmě nebo na konvenční farmě. Pokud chcete nejvíce vitamínu C, pořiďte si tuto zeleninu na podzim. Podzimní brokolice může mít téměř dvakrát tolik vitaminu C než brokolice sklizená na jaře.

Zanechat Odpověď:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *