Sarms jako alternativa látek podporující nárůst svalové hmoty

Co jsou látky SARMS?

Už jste slyšeli, o produktech SARMS ? Pokud ne, tak nevadí, rozhodně v tom nebudete sami, v tomto článku se podíváme co vlastně SARMS jsou, jak se užívají, povíme si o jejich potenciálních výhodách a možných nevýhodách. Pro koho jsou tyto produkty sarms určeny.

Selektivní modulátory androgenních receptorů to je celý název zkratky SARMS. A pod touhle zkratkou můžeme najít jednotlivé SARM látky jako jsou například oblíbený Ligandrol – LGD4033 který pomáhá v extrémní nabrání svalů, ligadnrol patří mezi nejsilnější samy na náběr svalové hmoty.  Dále je to například Ostarine – MK2866, který nádherně pracuje v synergickém efektu například s již zmiňovaným Ligandrolem neboť zatímco ligandrol pomáhá především k nátěru hmoty, ostarine zase v regeneraci svalů, šlach a mineralizace kostí. Tím se stává skvělým parťákem vedle ligandrolu neboť častá chyba cvičících je, že naberou velké množství svalové hmoty a síly ale šlachy a kosti se ještě neadaptovali na tak velkou zátěž.

Zajímavé také je že anabilocko androgenní poměr se pohybuje kolem 10:1 to znamená, že efekt látek SARMS by měl především být v zvyšování svalové hmoty téměř bez doprovázení nežádoucích účinků jako jsou například hrubší hlas, tím se stávají látky sarms zajímavou volbou i pro ženy, které můžou své výkony posunout dál avšak bez maskulinizujících rysů, které například doprovází užívání anabolických steroidů.

Řada sarmů může ovlivnit tvorbu vlastního testosteronu ale mnohem méně než je to u klasických anabolických steroidů, proto se doporučuje po ukončení užívání těchto látek zařadit  také menší po vyklovou terapii (PCT) pro podporu obnovení vlastní tvorby testosteronu a stabilizaci svalové hmoty.

Teoretické dávkování 

v současné době si jej lze snadno zakoupit i ve formě výhodných balíčků.  Teoreticky by dávkování mohlo vypadat tak že například u Ligandrolu 13-26 mg denně tedy 1-2 kapsle denně. U látek ostarine se doporučuje stabilně užívat 26mg denně tedy dvě kapsle za den.

Ženám se doporučuje užívání zhruba v polovině. Tedy 13mg ligandrolu a 13mg ostarine. 

Osobní zkušenost: Osobně jsem tyto látky užíval od společnosti premiumsarms.cz , kdy jsem vyzkoušel jejich produkty o kterých jsem se zde rozepsal tedy Ligandrol a Ostarin. Oba mi poskytli skvělý synergický efekt a já jsem tak nabral krásných 5kg v skvělé kvalitě a hustotě svalů s menší žádoucí retencí vody.

Disclaimer: prodej SARMs látek slouží pouze pro vědecké účely, ke kterým jsou výhradně určeny, tedy nejsou doplňkem stravy ani lékem. Veškeré informace uvedené na tomto webu jsou převzaté z vědeckých studií a nejsou návodem, pouze poukazují na vědecky ověřované efekty těchto produktů.

Zanechat Odpověď:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *